Koyuncu Mermer | KYC Marble
Hayallerin Peşinde, Daha Büyük Hedeflere..

Hakkımızda

Hakkımızda

500,000

Ton Tahmini Rezerv

Temelleri 1966 yılında Refik Koyuncu tarafından atılan Koyuncu Grup; Akaryakıt, Otomotiv, Taşıt Muayene, Enerji, Tuz Üretimi, Seracılık, Kimya, Mermer ve Savunma Sanayi alanlarında 750’den fazla çalışanı ve 1 milyar TL’nin üzerindeki faaliyet geliri ile varlığını başarılı bir şekilde sürdürmektedir.

Otomotiv sektöründe Fiat bayiliği ile Konya ili marka liderliğini yıllardır elinde bulundurmaktadır. 2019 yılı başında Jeep ve Alfa Romeo satış showroomu hizmete açılmış olup bu markaların yanı sıra Chrysler, Lancia ve Dodge markalarının da servis hizmetleri verilmektedir. Ayrıca ikinci el satış, filo ve bireysel kiralama ve ekspertiz gibi hizmetler de sunulmaktadır.

Tuz Gölü’ndeki modern üretim tesisleriyle Türkiye’nin en büyük tuz üreticisi konumunda olan Koyuncu Grup Türkiye tuz ihracatının %50’sini tek başına gerçekleştirmektedir. Bursa’da bulunan likit tuz tesisinde tekstil sektörüne yönelik yüksek kalite rafine sıvı tuz üretilmektedir.

Koyuncu Grup; 9 ilde 21 adet sabit, 11 adet mobil araç muayene istasyonu ile TÜVTÜRK’ün en büyük iş ortağıdır.

Konya ve Nevşehir’de bulunan 18.5 MWp kurulu güce sahip olan 18 adet güneş enerjisi santrali ile çevre dostu elektrik üretimi gerçekleştirmektedir.

Shell ve Qplus markaları ile, Konya il merkezi ve Sarayönü ilçesinde toplam 5 adet akaryakıt istasyonu işleten Koyuncu Grup, bu alanda Konya il marka liderliğini de sürdürmektedir.

Faaliyet alanlarına savunma sanayini ekleyen Koyuncu Grup, Aselsan ortaklığında Konya’da gerçekleştirilen savunma sanayi yatırımın en büyük özel sektör ortağı konumundadır.

Grubumuz tarım sektöründe, Afyon Sandıklı bölgesinde jeotermal seracılık yatırımına başlamıştır. Modern topraksız tarım uygulamalarıyla 100.000 m2'lik üretim alanında domates yetiştiriciliği planlanan yatırım 2021 yılında tamamlanacaktır. Yılda 6 milyon kg domates üretilmesi planlanan projede 100 kişi istihdam edilerek ülkemizin ihracatına katkı sağlanacaktır.

2022 yılı içerisinde devreye alınması planlanan Koyuncu Kimya Klor Alkali Fabrikası en son teknoloji makine ve teçhizat ile donatılmış modern bir kimyasal üretim tesisi olarak dizayn edilmektedir. 2022 yılı içerisinde devreye alınması planlanan tesiste üretim için ilk aşama da yaklaşık 50 kişi istihdam öngörülmekte olup üretim ve pazar koşullarına bağlı olarak ek istihdam sağlanacaktır. 

Son olarak doğal taş sektörüne yatırım yapan Koyuncu Grup, Karaman ili Kazımkarabekir ilçesinde bulunan gri mermer ocağını 2021 yılının ilk yarısında devreye almıştır. Yüksek rezerve sahip olan mermer ocağımızın homojen yapıdaki ve yüksek kalitedeki mermeri kısa sürede yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda büyük beğeni toplamıştır. 2022 yılında da Konya Tuzlukçu ilçesinde bulunan dolomit ocağı faaliyete başlamıştır.

about
background

Nasıl Çalışıyoruz?

Mermeri Sanata Dönüştürüyoruz.

Teklif Değerlendirilmesi ve İmzalanması.

01

Ölçüm ve İş Planı Hazırlanması.

02

Kesim ve Teslimata Hazırlanması.

03

Ürünün Müşteriye Teslim Edilmesi.

04